Idea Finance Week

Finance - Week jest to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla studentów z zakresu ekonomii, finansów, a także umiejętności miękkich. Jest to połączenie środowiska akademickiego z biznesowym poprzez zajęcia praktyczne, gry, zabawy. Dodatkowo podczas tygodnia "Finance - Week" organizowane są liczne konkursy oraz majówkowa impreza integracyjna

Inicjatywa organizacji projektu Finance Week zrodziła się w naszym kole w 2006 roku. Członkowie SKN Progress wyszli naprzeciw zapotrzebowaniu studentów UŁ na tego typu przedsięwzięcia naukowe, jakim są szkolenia i warsztaty.

Pierwsza edycja, która rozpoczęła się 14 maja 2007 roku, spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Zarówno odbiorcy szkoleń, jak i firmy z nami wówczas współpracujące, były bardzo usatysfakcjonowane naszym pomysłem.

Poszliśmy za ciosem i włączyliśmy Finance Week do naszego corocznego rozkładu jako stały jego element. Od 2007 roku odbyło się już 5 edycji, które skupiły w jednym miejscu osoby pragnące poszerzyć wiedzę i swoje zainteresowania.

Z każdą edycją przybywa zainteresowanych studentów. Warsztaty pogłębiają wiedzę ekonomiczną, ale również coraz większą popularnością cieszą się warsztaty, które lepiej, łatwiej i efektywniej pozwolą znaleźć pracę, obejmujące zagadnienia autoprezentacji, komunikacji, czy NLP. Coraz chętniej studenci zapisują się również na szkolenia, dotyczące zakładania własnej działalności gospodarczej.